ciekawostki news

W Chinach powstała ścieżka dla zombie ze smartfonami

Smartfony to gadżet, który ma praktycznie każda osoba. Absorbują one naszą uwagę i niekiedy mogą doprowadzać do drobnych wypadków lub frustracji innych osób. Jakiś czas temu w Poznaniu pojawiły się specjalnie oznaczone przejścia dla pieszych-zombie. Jednak jak widać nie jest to jedyny sposób, aby zadbać o bezpieczeństwo w zatłoczonych miejscach.
Swój pomysł, który raczej ma uświadomić problem, a nie rzeczywiście pomóc zaprezentował i wdrożyło centrum handlowe Xi’an w Chinach. Wyznaczyli oni bowiem specjalną ścieżkę dla pieszych, którzy nie mogą oderwać wzroku od ekranów swoich smartfonów.
Osoby ze spuszczonymi głowami mogą poruszać się po zielonym, czerwonym i niebieskim pasie ruchu, aby nie zagrażać bezpieczeństwu innych. Pas został wyznaczony wokół centrum, a w pozostałych jego częściach wprowadzono zakaz korzystania ze smartfonów. Wprowadzono też zmiany dla kierowców, którzy otrzymali instrukcje, aby omijać ścieżki. Łączna jego długość to 100 metrów, a szerokość 80 cm. Na pasie umieszczono symbole telefonów.
W okolicy znajduje się wiele firm z sektora IT i to głównie oni mają być użytkownikami kolrowych pasów, ale jak już wspomniałem ma to również być dla nich ostrzeżenie i uświadomienie problemu tego nałogu.

Źródło: BBC

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *