Trump zachęca Apple do przeniesienia produkcji do USA

Donald Trump zasugerował, że najlepszym rozwiązaniem dla Apple na uniknięcie wyższego cła będzie przeniesienie swoich zakładów produkcyjnych do Stanów Zjednoczonych. Wszystko to w związku z trwającym sporem handlowym pomiędzy Chinami i USA. Niedawno pojawiły się plotki, że wybrane produkty Apple będą miały wyższą cenę niż dotychczas.

Do tej pory udało się uniknąć zwiększenia cła na elektronikę, ale w najbliższym czasie ma się to zmienić. Oznacza to, że na niektóre produkty zostanie nałożony dodatkowy podatek, który wyniesie 25 procent. Dotyczyć ma to m. in.  AirPods, Apple Watch, HomePod, Mac Mini i różnych akcesoriów jak kable. Ma to sie odnosic też do poszczególnych komponentów danych urządzeń.

Trump sugeruje również, że pozwoli to nie tylko na uniknięcie podatku na rzeczy importowane z Chin, a budowa zakładów produkcyjnych w USA przyniesie inne korzyści jak obniżenie podatków. Większość urządzeń Apple jest obecnie produkowane w Chinach, a jedynie komputery Mac Pro są składane w USA.

Jeszcze kilka miesięcy temu firma zapewniała, że zainwestuje miliardy dolarów, aby stworzyć wiele miejsc pracy na lokalnym rynku. Wtedy też Donald Trump był bardzo zadowolony, że Apple chce stawiać nowe zakłady na terenie Stanów Zjednoczonych oraz rozwijać łańcuch dostaw na krajowym rynku.

 

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *