apple news samsung

Smartfon od Apple za 1€, jacyś chętni?

W dniu dzisiejszym kilka serwisów obiegła informacja o rzekomych promocjach Apple’a oraz Samsunga, w których to każdy Polak może nabyć nowego smartfona za symboliczną kwotę 1 euro. Każdy trzeźwo myślący człowiek pomyśli, że coś tu jest nie tak.

Dla kogoś kto nie darzy sympatią firmy z jabłkiem, była możliwość “zamówienia” flagowego Samsunga S9. Jednak cała akcja okazała się bardzo wyrafinowaną próbą kradzieży pieniędzy z kont Polaków.

Oszuści starannie przygotowali wszystko, począwszy od spreparowania jednej z polskich stron (Gazeta Next), by wyłudzić od napalonych na smartfony ludzi dane.

Promocję tłumaczono takimi słowami:

“Dlaczego oni oferują taką szaloną promocję? Jak wyjaśnia dyrektor marketingowy, Norbert Tomaszewski: “W ubiegłym roku udziały rynkowe iPhona AU na rynku światowym spadły do 35% i traci on na popularności w stosunku do należącego do Google Androida. Apple może odzyskać polskich użytkowników przez zaoferowanie im iPhona w wyjątkowo niskiej cenie i uczynić z nich stałych klientów Apple, którzy przekażą tę informację w kręgu swoich znajomych”

Po przejściu na stronę osobie ukazywał się formularz do wypełnienia danych swojej karty,nie trudno się domyślić w jakim celu, dzięki danym każdy może skorzystać z środków na koncie płacąc przez internet.

 

Niestety znalazły się osoby, które uwierzyły w promocję i podały swoje dane oszustom. Całą sytuację wyjaśnił Rafał Hirsch, redaktor naczelny next.gazeta.pl w swoim oświadczeniu.

Prosimy was, drodzy czytelnicy o uwagę i trzeźwe myślenie, gdy natkniecie się na tego typu promocje, nie wierzcie ślepo w to co czytacie.

 

 

Łukasz Cwynar

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *