sony testy

Test wytrzymałości Sony Xperia XZ Premium [WIDEO]

Sony Xperia XZ Premium to kolejny flagowiec japońskiej firmy, który można już kupić także w Polsce. Nie jest to tanie urządzenie, ponieważ w oficjalnym sklepie Sony kosztuje on 3199 złotych i za tę cenę wielu z nas oczekuję bardzo dużo. Jedną z cech, która nas interesuje jest wytrzymałość smartfonu i wydaje się, że Japończycy sprostali temu zadaniu.
Jego wytrzymałość sprawdził oczywiście niezawodny Zack z kanału JerryRigEverything. Wyświetlacz Xperii XZ Premium chroniony jest przez Gorilla Glass 5 i to samo dotyczy również tylnej części obudowy, a nawet aparatu. Zapewnia to, że tylna jak i przednia część nie zarysują się nawet w kieszeni z monetami, czy kluczykami. Dolna i górna część urządzenia wykonane są z metalu. Z tego samego materiału wykonane są boczne przyciski Xperii XZ Premium, a więc może się zdarzyć, że zostaną one zarysowane. Boki natomiast wykonane są z tworzywa sztucznego, które również może być podatne na zarysowania.

Ostatnim i jednym z najważniejszych testów jest próba wyginania. Jak widzimy, Xperia XZ Premium jest bardzo wytrzymałym urządzeniem jeśli chodzi o tę kwestię i nawet jeśli trochę się odkształci to powraca do pierwotnej formy. Zack przyznaje, że jest to najsolidniejszy smartfon od Sony jaki kiedykolwiek testował.

 

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *