Tesla podnosi ceny na stacjach Supercharger

Kierowcy Tesli mogą korzystać z rozległej sieci stacji Supercharger w Stanach Zjednoczonych. Powstają one również w Polsce, ale jest to proces długotrwały i znajdziemy je jedynie w kilka miastach. Jednak my nie o tym, a o podniesieniu cen za kilowatogodzinę przez producenta elektrycznych aut. Zrobili to po cichu, a więc może to być zaskoczenie dla wielu posiadaczy Tesli w USA.
Electrek donosi, że cena wzrosła średnio, w zależności od regionu, od 20 do 40 procent. Na przykład w Kalifornii cena wzrosła z 20 centów za kWh do 26 centów. W Oregonie cena została podwojona i wzrosła z 12 centów do 24 centów.  W Nowym Jorku cena za kilowatogodzinę wynosi teraz 24 centy i oznacza to wzrost o 5 centów. Posiadacze Tesli Model S i Tesli Model X posiadają pakiet 400 kWh rocznie, ale właściciele Modelu 3 już nie posiadają takich przywilejów.

Obecnie stacji z Superchargerami jest ponad 1 100, gdzie znajduje się ponad 8 tysięcy stanowisk. Możemy oczekiwać, że w Stanach Zjednoczonych pojawi się więcej aut Tesli, które obciążą sieć. Główne za sprawą Modelu 3, który zacznie osiągać cele produkcyjne na 2018 rok.

Źródło: The Verge

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • “Posiadacze Tesli Model S i Tesli Model X posiadają pakiet 400 kWh rocznie,”
    Posiadacze Tesli Model S i Tesli Model X mają ładowanie za darmo z jaimkolwiek poleceniem – i jest to jakieś 99,9999% posiadaczy Modeli S i X. Poza jakimś szejkiem któremu honor nie pozwala zniżyć sie po “darmochę”.