news samsung

Samsung otwiera największą na świecie fabrykę telefonów w Indiach

Firma Samsung Electronics otworzyła wczoraj w Indiach największy na świecie zakład produkujący telefony komórkowe, aby podjąć walkę na tym rozwijającym się rynku. Obiekt zlokalizowany jest w przemysłowym mieście Noida. Pomoże on stopniowo podwajać zdolność produkcyjną telefonów w tym kraju z 67 milionów do 120 milionów. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych trzech lat. Fabryka zapewni również ponad 1000 miejsc pracy.

Wszystko to dzięki projektowi o nazwie Mega Plan, który został zapowiedziany w zeszłym roku przez Samsunga i inwestycji o wartości 700 milionów dolarów, która pozwoliła rozbudować istniejącą już fabrykę.

Samsung będzie tam produkować niemalże wszystkie swoje smartfony, począwszy od budżetowych jednostek, aż po flagowe Galaxy S9. Pomoże to zapewne konkurować z najbardziej popularną marką w Indiach, którą jest od początku tego roku Xiaomi. Chińczycy opanowali bowiem 30 procent tamtejszego rynku, a do Samsunga należy obecnie czwarta jego część.

Otwarcie zakładu w Noida to także inicjatywa “Make for the World”, która ma zapoczątkować eksport urządzeń wyprodukowanych Indiach na inne rynki.

Apple również nie próżnuje i stara się wzmocnić swoją pozycję na indyjskim rynku. W czerwcu podpisali umowę z firmą kontaktową Wistron na produkcję modeli iPhone 6S w tym kraju. Także Xiaomi zamierza otworzyć trzy kolejne fabryki na indyjskiej ziemi.

 

Tagi
Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *