Pracownicy Netflixa nie mogą patrzeć na siebie dłużej niż 5 sekund

Źródło: CNET.com

Dość absurdalną politykę wprowadza Netflix dla wszystkich swoich pracowników, którzy pracują na planie ichniejszych produkcji. Pokłosiem tego są niezliczone liczby oskarżeń o molestowanie w hollywoodzkim półświatku. Wiadomo, że nie może to zostać zlekceważone, ale niektóre akcje, apele, oskarżenia, czy właśnie takie reguły wprowadzają patologię i zupełnie odwracają uwagę od realnego problemu.

Netflix mianowicie wprowadza politykę, która ma prewencyjnie przeciwdziałać molestowaniu lub napaściom na tle seksualnym. Najbardziej absurdalny jest zapis o tym, że pracownicy na planie nie mogą na siebie patrzeć dłużej niż przez 5 sekund. Inne punkty mówią o zakazie wymienia się numerami telefonów oraz przede wszystkim zakazie flirtowania. Jednak to ten pierwszy zapis wydaje się dziwny…

Kadra zarządzająca przeszła również specjalne szkolenie, aby móc wyłapywać zachowania, które został uznane za dziwne i dające podstawy do myślenia, że dana osoba ma niecne zamiary. W oświadczeniu dla The Independent doniesienia te nie zostały potwierdzone, ale też Netflix nie zaprzecza wprowadzeniu tych dość kontrowersyjnych zasad.

Jest następstwem zakrojonej na szeroką skalę akcji #meetoo, ale przede wszystkim oskarżeniom wobec Kevina Spacey’a z ust współpracowników z planu “House of Cards”. Pojawiły się one po tym jak Anthony Rapp opowiedział o tym, że znany aktor wykorzystał go wiele lat wcześniej. Rapp wówczas był nieletni. Zadziwiające jest to, że wiele taki spraw wypłynęło dopiero po wielu latach, kiedy atencja wielu osobom zaczęła się po prostu nie zgadzać.

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *