ciekawostki news

Pić, jeść, spać, a więc kultowe Tamagochi z 1997 roku powraca

Każdy z nas kto dorastał w latach 90. ma swoje wspomnienia i zapewne z chęcią wróciłoby do tego beztroskiego okresu. Mieliśmy (mamy) swoje ulubione filmy, bajki, idoli, gry, czy przede wszystkim zabawki.

Jedna z nich było Tamagochi, które firma Bandai zaprezentowała w 1997 roku. Większość osób obecnie będzie kojarzyło tę nazwę z najpopularniejszym utworem duetu Taconafide (pić, jeść, spać…). Jednak to dzieci ostatniej dekady ubiegłego wieku wiedzą jakie przesłanie niesie że sobą ten kawałek i jak trzeba było dbać o swojego cyfrowego pupila.

Bandai na fali popularności i okazji jaką było 20-lecie wydania Tamagochi postanowiło wydać ulepszoną jego wersję, która jednak nie przypadła do gustu dorosłym już fanom zabawki. Pojawiła się też aplikacja na smartfony, ale również i ona nie odniosła sukcesu.

Nic straconego, ponieważ Bandai już 30 września ponownie wypuści na rynek oryginalne i w praktycznie niezmienionej formie Tamagochi. Zabawka będzie kosztować $19.99. Nie wiemy, czy pojawi się oficjalnie w Polsce, ale jeśli jesteście zainteresowani warto śledzić sytuację pod koniec tego miesiąca.

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *