ciekawostki motoryzacja news

Nie wyskakuj z samochodu i nie tańcz do utworu Drake’a, ostrzega policja i NTBS

Wyzwanie stworzone przez Shiggy’ego, które polega na tańcu do utworu Drake’a “In My Feelings” rozprzestrzenia się po całym świecie w zawrotnym tempie. Trzeba jednak przyznać, że jest to kolejna głupota lub jak kto woli “challenge”, który narodził się w USA. Tym razem jest to też dość niebezpieczna moda, która polega na tańczeniu do wspomnianej piosenki, ale głupszą częścią jest wysiadanie z auta podczas jazdy. Z resztą wystarczy wpisać na YouTube frazę ‘in my feelings challenge” lub #InMyFeelings.

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTBS) oraz wiele oddziału policji w różnych krajach wydało ostrzeżenia o wiralowym wyzwaniu. Dotyczą w szczególności właśnie ludzi wyskakujących z poruszających się samochodów i tańczących. Odnosi się to też do kierowców, którzy nagrywają osoby wychodzące z pojazdu i tańczące obok. Takie zabawy mogę skończyć się wypadkiem, ponieważ w obu przypadkach uwaga skierowana nie jest na drogę i otoczenie, poza wygłupiającym się kolegą/koleżanką.

“Przeanalizowaliśmy szczególne wyzwania, przed jakimi stają nastoletni kierowcy, i od dawna koncentrujemy się na prawach licencyjnych dla kierowców, aby stopniowo wprowadzać młodych i początkujących kierowców do środowiska drogowego” – powiedział Nicholas Worrell z NTBS. “Wygląda na to, że niektórzy kierowcy i pasażerowie chcą być wprowadzeni w to środowisko w bardziej dosłowny sposób”

Hiszpańska policja oznajmiła, że osoby, które zostaną złapane podczas wykonywania tego wyzwania mogą usłyszeć zarzuty. Na Florydzie można otrzymać mandat w wysokości 1000 dolarów.

W zasadzie nie udało mi się znaleźć jeszcze In My Feeling Challenge z Polski, ale zapewne gdzieś są ukryte jakieś perełki z naszego kraju.

Źródło: NTBS, Engadget

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *