ciekawostki news

Ludzie używają FitBit i Apple Watch, aby nie przedawkować narkotyków

Opaski Fitbit oraz inne tego typu monitory czynności życiowych kojarzą się raczej ze zdrowym trybem życia i wszystkim co dobre. Są jednak osoby, które postanowiły wykorzystać funkcje Fitbit oraz Apple Watch do nieco innych celów, które nie są związane ze sportem w ogóle (chyba, że mówimy o Maradonie). Ludzie, którzy nadużywają kokainę sprawdzają za pomocą opaski, czy ich serce za chwilę dosłownie nie wybuchnie. Możemy też przyjąć, że również i oni poniekąd dbają o swoje zdrowie.

Kokaina może spowodować wzrost tętna, wprowadzając dopaminę do organizmu i wywołując przypływ adrenaliny.

Lekarz, który rozmawiał z CNBC wyjaśnił, że monitory tętna mogą dawać zażywającym narkotyki fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiali oni również z kilkoma osobami, które właśnie wspomagają się nielegalnymi używkami i wynika z tego, że jest to dość powszechny trend wśród 20-kilkuletnich pracowników. Jeden z nich przyznaje, że gdy jego tętno wynosi 150-160 wszystko jest w porządku. Eksperci są jednak odmiennego zdania, ale to chyba nie jest wyłącznie ich zdanie.

Dr Ethan Weiss, kardiolog uważa, że używanie opasek FitBit, czy Apple Watch może być jeszcze bardziej ryzykowne i wprowadzać ludzi w błąd i spowodować, że ludzie będę zażywać większe ilości kokainy.

 

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *