news tesla

“Ludzie są niedoceniania”, czyli problemy Tesli z produkcją Modelu 3

Tesli nie udało się osiągnąć celu produkcyjnego, który zakładał, że tygodniowo z taśmy będzie zjeżdżało 2500 Modeli 3. Elon Musk po przeanalizowaniu całej sytuacji już wie, że wszystkiemu winne są roboty. W tym przypadku nie zawinił człowiek, a maszyny, które miały usprawnić produkcję. To właśnie one są odpowiedzialne za opóźnienia w dostawach tego pojazdu elektrycznego.
Musk w wywiadzie dla CBS News przyznaje, że w procesie produkcji użyto zbyt wielu robotów, dodając, że jest gorzej niż się spodziewał. “Mamy tę zwariowaną, złożoną sieć przenośników taśmowych i to nie działa, więc pozbyliśmy się ich”, powiedział CEO Tesli.

Elon nie ukrywał również tego, że będzie potrzebował większej ilości ludzi na liniach montażowych, którzy zastąpią roboty. To ma zdecydowanie poprawić sytuację i przyspieszyć produkcję.

Na początku kwietnia poinformował też, że przejmuje kontrolę nad produkcją Modelu 3 i będzie ją osobiście nadzorował, śpiąc na terenie fabryki. W wywiadzie tylko to potwierdził i dodał, że śpi na kanapie w sali konferencyjnej. Musk mówi również, że zgubnym było wprowadzenie zbyt wielu nowych technologii.

 

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *