ciekawostki news

Kartą lub telefonem wierni mogą dać na tacę w Kościele w Jastrzębiej Górze

Terminale w angielskich kościołach

Pamiętacie jak wszyscy zastanawiali się, kiedy pojawi się w Polsce parafia, która będzie oferować możliwość przekazywania datków za pomocą kart lub telefonów? Tak więc terminale bezgotówkowe dotarły już nad Wisłę, a raczej nad Bałtyk.
Kościół w Jastrzębiej Góry uruchamia na prośbę swoich parafian możliwość płatności zbliżeniowej lub za pomocą kart chipowych lub magnetycznych. Nie będzie to jednak wyglądało tak okazale jak w Anglii, czy Francji, gdzie terminal został wbudowany w koszyk, aby przypominał prawdziwą tacę. W zasadzie to szkoda, ponieważ mogłoby to przyciągnąć większą uwagę mediów i dać rozgłos tej nadmorskiej parafii.

Jak możemy przeczytać w poście na Facebooku ma to umożliwić “składanie datków oraz dokonywanie płatności w Zakrystii, Kancelarii Parafialnej i w Kancelarii Cmentarza. Parafia przystąpiła do programu POLSKA BEZGOTÓWKOWA.”

Sam post wzbudzał już skrajne emocje i możemy to zauważyć w komentarzach. Trzeba jednak przyznać, że nawet Kościół i inne wiekowe instytucje muszą i idą z duchem czasu, a to jest najlepsze tego określenie.

 

 

Wiele innych parafii ma już zapewne w swojej “ofercie” uiszczanie opłat za różne usługi, ale nowością jest tu raczej składanie datków w ten sposób. Możemy być pewni, że już za moment wierni zobaczą księży z terminalami, którzy zbierają datki w swojej świątyni podczas mszy. Nie zdziwiłbym się , gdyby kapłani zostali również wyposażeni w takie urządzenia (podobnie jak dostawca pizzy) podczas wizyt duszpasterskich, czy popularnych kolęd.
Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Czasami, a nawet kilka razy dziennie piszę artykuły, które możesz przeczytać na tej stronie.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *