ciekawostki news

Kartą lub telefonem wierni mogą dać na tacę w Kościele w Jastrzębiej Górze

Terminale w angielskich kościołach

Pamiętacie jak wszyscy zastanawiali się, kiedy pojawi się w Polsce parafia, która będzie oferować możliwość przekazywania datków za pomocą kart lub telefonów? Tak więc terminale bezgotówkowe dotarły już nad Wisłę, a raczej nad Bałtyk.
Kościół w Jastrzębiej Góry uruchamia na prośbę swoich parafian możliwość płatności zbliżeniowej lub za pomocą kart chipowych lub magnetycznych. Nie będzie to jednak wyglądało tak okazale jak w Anglii, czy Francji, gdzie terminal został wbudowany w koszyk, aby przypominał prawdziwą tacę. W zasadzie to szkoda, ponieważ mogłoby to przyciągnąć większą uwagę mediów i dać rozgłos tej nadmorskiej parafii.

Jak możemy przeczytać w poście na Facebooku ma to umożliwić “składanie datków oraz dokonywanie płatności w Zakrystii, Kancelarii Parafialnej i w Kancelarii Cmentarza. Parafia przystąpiła do programu POLSKA BEZGOTÓWKOWA.”

Sam post wzbudzał już skrajne emocje i możemy to zauważyć w komentarzach. Trzeba jednak przyznać, że nawet Kościół i inne wiekowe instytucje muszą i idą z duchem czasu, a to jest najlepsze tego określenie.

 

 

Wiele innych parafii ma już zapewne w swojej “ofercie” uiszczanie opłat za różne usługi, ale nowością jest tu raczej składanie datków w ten sposób. Możemy być pewni, że już za moment wierni zobaczą księży z terminalami, którzy zbierają datki w swojej świątyni podczas mszy. Nie zdziwiłbym się , gdyby kapłani zostali również wyposażeni w takie urządzenia (podobnie jak dostawca pizzy) podczas wizyt duszpasterskich, czy popularnych kolęd.
Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *