poradniki

Jak zmienić domyślną przeglądarkę na Chrome w Androidzie

Chrome to przeglądarka, której używa na co dzień miliony osób na urządzeniach mobilnych, ale także na komputerach PC i Mac. Niekiedy producenci smartfonów czy tabletów zalecają inną przeglądarkę internetową do otwierania linków z poziomu aplikacji jak Facebook, Twitter czy Gmail. Bywa to denerwujące, ponieważ Chrome jest bardziej dopracowany i przejrzysty aniżeli przeglądarki od producentów urządzeń i może to być denerwujące.Poniżej przedstawię krótki poradnik jak ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę linków w Androidzie.

Android 5.1 Lollipop lub starszy

  1. Przechodzimy do Ustawień, a następnie do Wszystkie aplikacje i wyszukujemy pozycję Przeglądarka(Browser).
  2. Klikamy w ikonę Przeglądarka, a następnie przechodzimy do Informacji o aplikacji. Następnie musimy Wyczyścić pamięć podręczną oraz Wyczyścić dane.
  3. Potem musimy przewinąć nieco w dół i kliknąć w Wyczyść domyślne.
  4. Przy następnym otwieraniu jakiegokolwiek linku system poprosi o wybór domyślnej przeglądarki. Oczywiście wybieramy Google Chrome.

Przeczytaj także: Jak zmienić hasło Skype na urządzeniu mobilnym

Android 6.0 Marshmallow

W Marshmallow Google niesamowicie ułatwiło wybór domyślnych aplikacji. Tak więc przechodzimy do Ustawień -> Aplikacje -> Domyślne aplikacje. Tam należy dokonać wyboru przeglądarki internetowej, może to być Chrome lub inna jak Mozilla Firefox czy Opera.

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *