Facebook wydał 7.3 mln dolarów na ochronę Zuckerberga w 2017 roku

Bezpieczeństwo to rzecz święta i doskonale wie o tym sternik Facebooka, a więc Mark Zuckerberg. Wszystko może zabrzmieć dość ironicznie w obliczu ostatniego skandalu z Cambridge Analitica. Facebook poinformował w piątek, że wydał 7.3 miliona dolarów na osobistą ochronę swojego CEO w ubiegłym roku. Kwota ta, w 2016 roku wyniosła $4.8 mln.
Na prywatne loty Marka Zuckerberga wydano w 2017 roku 1.5 miliona dolarów, a w roku poprzednim było to $870 000. Są to opłaty na rzecz firmy czarterowej: opłaty pasażerskie, paliwo, koszty załogi i koszty cateringu.

“Rada nadzorcza Facebooka uważa, że ta inwestycja w osobiste bezpieczeństwo Marka jest całkowicie uzasadniona”

Mark Zuckerberg wciąż zarabia tylko 1 dolara rocznie, podobnie wyglądało to w przypadku Steve’a Jobsa i jego pracy w Apple. Jednak jego rekompensata wyniosła w 2017 roku 8,9 miliona dolarów, a więc są to koszty ochrony i podróży. Nie oznacza to jednak, że jest on biedny, ponieważ posiada on 401,5 mln akcji Facebooka. Mark jest obecnie piątym, najbogatszym człowiekiem świata, dysponując majątkiem o wartości 56 mld dolarów.

Istnieje powód wzrostu kosztów bezpieczeństwa i kosztów podróży. Było to jedno z postanowień noworocznych Zuckerberga, aby odwiedzić wszystkie stany USA, w których jeszcze nie miał okazji być. Łącznie, w 2017 roku odbył podróż do 30 stanów.

Wszystko zawarte jest w zgłoszeniu do Amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd. Zapewne zostanie to też poruszone na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Facebooka, które zaplanowano na 31 maja.

Źródło: CNET

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *