Facebook może wkrótce rejestrować ukryte dźwięki z reklam telewizyjnych

Istnieje wiele teorii spiskowych odnośnie podsłuchiwania nas przez Facebooka, którym oczywiście zaprzeczają. Serwis miałby wykorzystywać nasz mikrofon w smartfonie, aby wyłapywać istotne słowa i kierować reklamy na naszej tablicy. Jeśli teraz są to jedynie teorie, może okazać się, że Według serwisu Metro, Facebook złożył wniosek o kontrowersyjny patent na oprogramowanie, które pozwoli smartfonom rozpocząć nagrywanie, kiedy usłyszy ukryte hasła w reklamach telewizyjnych.

Mashable informuje, że Facebook zamierza umieszczać specjalne dźwięki o odpowiednim tonie w reklamach. Nie będą one słyszalne przez ludzkie ucho, ale mogą zostać rozszyfrowane przez smartfony. Facebook otrzyma wtedy nagranie i skieruje odpowiednią reklamę do użytkownika. Ciekawie może to wyglądać, kiedy skierowanych zostanie kilka “specjalnych dźwięków” do naszego urządzenia.

Oznacza to jeszcze większą inwigilację, której wielu się obawia. Wygląda to podobnie do aplikacji La Liga, która na podstawie lokalizacji użytkowników wykrywała nielegalne transmisje meczów.

Facebook podobno nie zamierza wprowadzać tego patentu i został on jedynie złożony “aby zapobiec agresji ze strony innych firm, a patenty koncentrują się na przyszłościowej technologii, która często ma charakter spekulacyjny i mogą być skomercjalizowane przez inne firmy”, powiedział wiceprezes generalny Facebooka i zastępca radcy prawnego Allen Lo.

Z tłumaczenia wynika, że nigdy nie zobaczymy tego w produktach Facebooka, a serwis po prostu chroni nas przed innymi, złymi firmami. Eeee, no to spoko.

Źródło: 9to5Mac, Engadget

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *