ciekawostki news

“Dr Śmierć” zaprezentował na targach pogrzebowych kapsułę do samobójstw

Niewielu pewnie wie, ale istnieje coś takiego jak targi branży pogrzebowej. Na jednym z takich wydarzeń zaprezentowane zostało dość kontrowersyjne urządzenie, o którym mówiło się jakiś czas temu. Targi odbywały się w zeszłym tygodniu w Amsterdamie.
Maszyna samobójców o nazwie “Sarco”, a jej autorem  jest Australijczyk, Philip “Dr Śmierć” Nitschke. Ma on nadzieję, że zmieni to sposób w jaki będziemy chcieli żegnać się z tym światem. Maszyna do eutanazji jest drukiem 3D, która składa się z kapsuły na stojaku. W nim znajduje się pojemnik z azotem, który jest uwalniany wewnątrz po naciśnięciu guzika. Na targach przedstawił on swój projekt w formie doświadczenia VR.

“Osoba, która chce umrzeć, naciska przycisk, a kapsuła jest wypełniona azotem, poczuje zawroty głowy, ale szybko straci przytomność i umrze.”

Nitschke jest działaczem na rzecz dobrowolnej eutanazji i racjonalnego samobójstwa, które według niego są podstawowymi prawami człowieka. Jest on również byłym lekarzem oraz założycielem organizacji Exit International.

“Wierzę, że decydowanie o tym, kiedy umrzeć, jest fundamentalnym prawem człowieka, to nie jest tylko przywilej lekarski dla bardzo chorych. Jeśli masz cenny dar życia, masz prawo zwrócić ten cenny prezent w każdej chwili.” – Nitschke dla AFP

 

Tagi
Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *