news sony

Dopiero dziś poznaliśmy flagowca Sony. Przed państwem Xperia XZ2 Premium

W lutym, Sony zaprezentowało duet Xperii XZ2 i Xperii XZ2 Compact. Po niecałych dwóch miesiącach do tej rodziny dołącza również Xperii XZ2 Premium. Ogólny wygląd będzie bardzo podobny do XZ2 i zgodny z projektem Ambient Flow, ale ulepszone zostały przede wszystkim bateria, wyświetlacz oraz aparat. W sprzedaży pojawi się latem tego roku, a ceny nie są jeszcze znane.
Sony Xperia XZ2 Premium posiada 5.8-calowy wyświetlacz 4K (XZ2 został wyposażony w 5.7-calowy ekran Full HD+). Obsługuje on też HDR oraz został wyposażony w wibracje, które mają sprawić, że użytkownik poczuje dźwięk. Standardowa wersja też posiada ten system sprzężenia zwrotnego.

Największa nowość dla Sony pojawia się jednak z tyłu, w postaci dwóch aparatów, a więc po raz pierwszy w Xperii. Drugi aparatem nie jest jednak teleobiektywem jak w wielu wypadkach. Konfiguracja złożona jest z kolorowego czujnika 19 MP i monochromatycznego czujnika 12 MP. Sony chwali się również największą czułością ISO, które w przypadku zdjęć może wynieść nawet 51 200, a przy filmach 12 800. Procesor sygnału obrazu AUBE potrafi łączy dane z obu aparatów, aby zredukować szumy oraz zoptymalizować obraz pod kątem słabego oświetlenia.

Nie zabraknie też trybu portretowego, ale pojawi się on w XZ2 Premium dopiero po aktualizacji, w późniejszym terminie. Podobnie jak XZ2 potrafi też nagrać wideo w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p.

Xperia XZ2 Premium posiada też większą ilość pamięci RAM – 6 GB; oraz pojemniejszą baterię – 3540 mAh. Z przodu znajduje się aparat 13 MP, a nie 5 MP jak w przypadku XZ2. Podobnie jak oba telefony z tej rodziny, model Premium działa na  Android 8.0 Oreo, który napędzany jest przez chipset Snapdragon 845.

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *