news sony

Dopiero dziś poznaliśmy flagowca Sony. Przed państwem Xperia XZ2 Premium

W lutym, Sony zaprezentowało duet Xperii XZ2 i Xperii XZ2 Compact. Po niecałych dwóch miesiącach do tej rodziny dołącza również Xperii XZ2 Premium. Ogólny wygląd będzie bardzo podobny do XZ2 i zgodny z projektem Ambient Flow, ale ulepszone zostały przede wszystkim bateria, wyświetlacz oraz aparat. W sprzedaży pojawi się latem tego roku, a ceny nie są jeszcze znane.
Sony Xperia XZ2 Premium posiada 5.8-calowy wyświetlacz 4K (XZ2 został wyposażony w 5.7-calowy ekran Full HD+). Obsługuje on też HDR oraz został wyposażony w wibracje, które mają sprawić, że użytkownik poczuje dźwięk. Standardowa wersja też posiada ten system sprzężenia zwrotnego.

Największa nowość dla Sony pojawia się jednak z tyłu, w postaci dwóch aparatów, a więc po raz pierwszy w Xperii. Drugi aparatem nie jest jednak teleobiektywem jak w wielu wypadkach. Konfiguracja złożona jest z kolorowego czujnika 19 MP i monochromatycznego czujnika 12 MP. Sony chwali się również największą czułością ISO, które w przypadku zdjęć może wynieść nawet 51 200, a przy filmach 12 800. Procesor sygnału obrazu AUBE potrafi łączy dane z obu aparatów, aby zredukować szumy oraz zoptymalizować obraz pod kątem słabego oświetlenia.

Nie zabraknie też trybu portretowego, ale pojawi się on w XZ2 Premium dopiero po aktualizacji, w późniejszym terminie. Podobnie jak XZ2 potrafi też nagrać wideo w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p.

Xperia XZ2 Premium posiada też większą ilość pamięci RAM – 6 GB; oraz pojemniejszą baterię – 3540 mAh. Z przodu znajduje się aparat 13 MP, a nie 5 MP jak w przypadku XZ2. Podobnie jak oba telefony z tej rodziny, model Premium działa na  Android 8.0 Oreo, który napędzany jest przez chipset Snapdragon 845.

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Czasami, a nawet kilka razy dziennie piszę artykuły, które możesz przeczytać na tej stronie.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *