Baterie Tesli zachowują swoją żywotność dłużej niż przewidywano

Baterie Tesli zachowują aż 90 % swojej początkowej pojemności po przejechaniu prawie 260 000 kilometrów. Ustalono to na podstawie danych od właścicieli Tesli z Holandii oraz Belgii. Ankietę przeprowadzono wśród 350 właścicieli elektrycznych pojazdów. Wykazała ona także, że po przejechaniu około 80 tysięcy kilometrów, pojemność akumulatorów spada o mniej więcej 5 procent.
Później jednak proces ten spowalnia i  po zrobieniu 800 000 km, ich pojemność będzie utrzymać się na poziomie 80%. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk, który mówi, że wykazały to testy laboratoryjne.

Tesla nie zapewnia żadnej gwarancji odnośnie baterii w modelach X oraz S. Jednak w przypadku Modelu X, zapewnia, że pojemność akumulatorów wyniesie 70 procent po przejechaniu ok. 190 tysięcy kilometrów dla ogniw długodystansowych oraz 100 000 km dla tych krótkiego zasięgu. Nissan zapewnia w swoim elektrycznym aucie Leaf 66% po przejechaniu 160 tys. km. Auta Tesli mają zapewne o wiele bardziej zaawansowany system zarządzania temperaturą akumulatorów niż Leaf i to jest ich ogromna przewaga.

Źródło: Electrek

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *