motoryzacja news tesla

Auta Tesli zyskają wkrótce autonomiczne funkcje

Tesla od dawna obiecuje, że autopilot będzie pewnego dnia mógł w pełni zastąpić kierowcę i samemu prowadzić samochód. Trwa to już od prawie dwóch lat, ale Elon Musk zdradza, że już w sierpniu posiadacze Tesli mogą doczekać się “bardziej autonomicznego” systemu wraz z 9. wersją oprogramowania. Jak przyznaje wcześniej firma skupiła się na bezpieczeństwie, a teraz przyszedł czas na rozwinięcie skrzydeł.

Jednak nie gwarantuje to tego, czego wszyscy by oczekiwali, ponieważ system nie będzie w stanie samemu kierować autem. Tak więc nadal posiadacze samochodów Tesli nie będą mogli uciąć sobie legalnie i całkowicie bezpiecznie drzemki. Autopilot ma zostać wyposażony w bardziej zaawansowane funkcje, ale nie mamy pojęcia co to może oznaczać. Można jednak przypuszczać, że pozwoli to na puszczenie kierownicy podczas parkowania, czy poruszania się po prywatnych terenach bez nadzoru człowieka.

Autopilot 9 ma zawierać również poprawki wszelkich błędów, które do tej pory udało się wyłapać. Jednak nadal nad wszystkim będzie musiał czuwać kierowca i nie będzie można poruszać się bez rąk na kierownicy jak większość by tego chciała. Dlatego też wielu zarzuca Tesli, że nazwa Autopilot jest nieco wyolbrzymiona.

Tagi
Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *