apple news

Apple prezentuje iPhone XS oraz iPhone XS

Apple ogłosiło wczoraj swoją następną generację telefonów, a jeden z nich jest największym jaki do tej pory mogliśmy zobaczyć. Flagowymi urządzeniami są iPhone XS i iPhone XS Max i są bardzo podobne do jubileuszowego iPhone’a z ubiegłego roku. Nowością jest zdecydowanie nowy rozmiar oraz kolor złoty. Oprócz iPhone XS i XS Max, Apple ogłosił także tańszy model, który również ma inny rozmiar.

Jak to bywało w ubiegłych lata również i ta seria z “S” skupia się głównie na ulepszeniach. Przede wszystkim jest to chipset Apple A12 Bionic z sześciordzeniowym procesorem, który został wu procesie 7nm Możemy wymienić tu też m. in. wyświetlacz o lepszym zakresie dynamiki, bardziej przestronny dźwięk stereo z głośników, czy szybsze działanie Face ID. Co może cieszyć, poprawiono też odporność na wodę.

Największa uwagę oczywiście przykuwa model Max z 6,5-calowym ekranem (iPhone 8 Plus miał 5,5 cala). Ma on nawet większy wyświetlacz od Galaxy Note 9 (6.4 cala). Współczynnik ekranu do całego ciała sprawia jednak, że nie będą o duże urządzenia. Mniejszy iPhone XS ma takie same wymiary jak iPhone X. Z kolei iPhone XS Max jest nieco większy niż iPhone 8 Plus, ale wynika to raczej z jego wysokości.

Apple oczywiście nie mogło też pominąć kwestii kamer, które są zupełnie innowacyjne. Aparat szerokokątny i teleobiektyw posiadają 12-megapikselowe sensory z optyczną stabilizacją obrazu. Szerokokątny aparat posiada czujnik większymi pikselami, a teleobiektyw wykorzystuje szerszy otwór, co w rezultacie pozwoli na lepsze zdjęcia w słabym świetle. Przedni aparat nie ulega w tym roku zmianie.

Apple wprowadza nową metodę robienia zdjęć o nazwie Smart HDR. Oprogramowanie robi wiele zdjęć i łączy je w jeden najlepszej jakości obraz. Apple dodaje także więcej opcji do trybu portretu, który automatycznie izoluje obiekt i rozmywa tło.

iPhone XS i XS Max przychodzą z kolejną nowością dla Apple, a więc obsługą dwóch kart SIM. Niestety jest to wsparcie dla zintegrowanego eSIM, które większość operatorów omija szerokim łukiem. Opcja zostanie włączona dopiero w późniejszej aktualizacji (jesień tego roku). Jedynie z Chinach pojawi się XS Max z dwoma tackami na karty SIM.
Oba telefony będą też obsługiwały gigabitowe prędkości LTE. Żywotność baterii iPhone XS ma być lepsza o ok. 30 minut, a w przypadku XS Max będzie to półtorej godziny.
Nowey iPhone’y będą dostępne w trzech wariantach pojemności: 64 GB, 256 GB i 512 GB. Nowością jest oczywiście ta największa. Polskie ceny dla modelu XS zaczynają się od 4979 złotych. iPhone XS Max kosztuje już małą fortunę, a wersja 64 GB kosztuje 5479 zł. Cena najbogatszej wersji jest zdecydowanie porażająca z zaczyna się od cyfy 7.


Przedsprzedaż rozpocznie się już jutro, a wysyłka urządzeń nastąpi 21 września. W Polsce przedsprzedaż rusza 28 września.

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *