apple motoryzacja news

Apple ma już ponad 50 autonomicznych pojazdów na drogach

Apple podwoiło liczbę swoich autonomicznych pojazdów, potwierdza Kalifornijski departament ds. pojazdów mechanicznych (DMV). W styczniu mieli ich 27, a teraz mają już 55 inteligentnych aut.
W uzupełnieniu swojego zgłoszenia, Apple podaje również 83 kierowców, którzy będą nadzorować autonomiczne samochody. Firma nie ma jednak pozwolenia na wypuszczenie aut, które mogłyby same jeździć po kalifornijskich drogach. Takie zgłoszenie złożyło Waymo w ubiegłym miesiącu, a DMV podaje, że druga firma, której nazwy nie poznajemy w tym momencie, chce również uzyskać zgodę na takie testy.

Trzeba jednak przyznać, że na rynku jest wiele firm, które wyprzedziły Apple w kwestii sztucznej inteligencji, a co za tym idzie będą one  wstanie jako pierwsze dopracować autonomiczne pojazdy, które będą mogły któregoś dnia na dobre wyruszyć w świat. Robi się o tym coraz głośniej, a to głównie za sprawą ostatniego wypadku samochodu Ubera, który śmiertelnie potrącił pieszą. Bo jak wiadomo, najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo.

Auta, które będą mogły samodzielnie poruszać się po publicznych drogach, gdzie w ruchu uczestniczą piesi, rowerzyści oraz inne pojazdy muszą zyskać zaufanie społeczeństwa. Firmy będą musiały opracować i dostosować cały system, aby zapobiegać wszelkim zagrożeniom.

Źródło: TechCrunch

Tagi
Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *