apple news

Apple dominuje na rynku portfeli mobilnych i będzie poprawiać te liczby

Według Juniper, firmy zajmującej się badaniem rynku cyfrowego podaje, że płatności cyfrowe są coraz bardziej popularne na całym świecie. Idealnym tego przykładem jest nasz kraj, gdzie ostatnio świetnie przyjęło się Apple Pay, a od dawna bryluje nad Wisłą usługa BLIK, ale to trochę inna bajka.

Suma płatności za pośrednictwem tej metody zostanie podwojona do 2020 roku. W tym roku natomiast zostanie przekroczona kwota 1 biliona dolarów. Obejmuje to też oczywiście płatności zbliżeniowe kartami i wszelkie systemy płatności mobilnej jak właśnie Apple Pay, czy Google Play. Pamiętajmy, że również wiele aplikacji bankowych oferuje taką funkcję dla telefonów z NFC i najlepszym przykładem może być IKO.

W rzeczywistości karty stanową aż 55 procent światowego rynku. Ich pozycja zostanie jeszcze bardziej umocniona, ponieważ, transakcje zbliżeniowe osiągną wartość 2 bilionów dolarów do 2020 roku, a 300 miliardów z nich zostanie zrealizowana przy użyciu mobilnych portfeli.

Największymi beneficjentami są oczywiści Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay oraz inni producenci urządzeń, którzy wdrożyli swój system płatności. Do 2020 roku ilość użytkowników korzystających z ich usług ma wynieść 450 milionów. Android jest najpowszechniejszym systemem, ale to Apple Pay ma zyskać połowę całego rynku portfeli mobilnych. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ użytkownicy iOS w każdym kraju z chęcią witają właśnie możliwość płatności telefonem.

Źródło: Businesswire

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *