android google news

Android 9.0 P (Pistachio Ice Cream) i jego nowe funkcje

Mieliśmy już wyciek na temat tegorocznej wersji iOS, a teraz przyszedł czas na doniesienia odnośnie Androida 9.0 P, który ma wewnątrzną nazwę kodową Pistachio Ice Cream. Według informacji prosto z Google, firma planuje skupić się na wyglądzie, aby dostarczyć użytkownikom jak najlepsze wrażenia. Dodatkowo ma zostać dostosowany do ekranów z wcięciem jak w iPhone X.
Jedynym telefonem z dostosowanym do tego oprogramowaniem jest Essential Phone. Mówi się jednak, że wcięcie a’la iPhone X będzie miał flagowiec od Huawei, czyli P20.

Wsparcie mają też uzyskać dla urządzeń z wieloma, składanymi ekranami. Według tych doniesień trwają również prace nad poprawą żywotności baterii. Google szuka również sposobów, aby Google Assistant odgrywał większą rolę w systemie Android. Następnym krokiem będzie umożliwienie programistom wdrożenie asystent do aplikacji. Niestety jeszcze nie w tym roku.

Większość szczegółów o Androidzie 9.0 P poznamy podczas majowej konferencji Google I/O. Krótko po tym powinien zostać udostępniony podgląd deweloperski.

Źródło: Bloomberg

Kamil Lewandowski

Kamil Lewandowski

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *